Nemovitosti

Chráníme kupující i prodávající před uzavřením špatné smlouvy. V oblasti nemovitostí se pohybujeme opravdu dlouho a našima rukama již prošlo nespočet smluv. Ať už se jedná o nákup a prodej nemovitostí, nebo o nájem komerčních prostor, víme opravdu dobře, na co si dát pozor a jak nenaletět.
 
Naše nejčastější služby zahrnují:
 
 • zastupování při jednání o obchodních podmínkách transakce;  

 • přípravu či kontrolu:       

  • smluvní dokumentace na převod nemovitosti,        

  • darovacích smluv,     

  • smluv o zřízení věcných břemen a zástavních smluv,       

  • nájemních a podnájemních smluv pro bytové domy a komerční prostory;     

 • provádění advokátní úschovy kupní ceny;  

 • zastupování před katastrálním úřadem; 

 • související poradenství. 

Provozujeme také specializovaný portál www.kontrolasmluv.cz zaměřený na smlouvy rezervační, zprostředkova­telské, smlouvy o smlouvách budoucích a kupní smlouvy.

Na nemovitosti se specializují:

Mgr. Matúš Švanda

Advokát
 • 10 let praxe
 • Smluvní právo, fúze a akvizice, ochrana duševního vlastnictví, nemovitosti

Kromě toho, že má Matúš vynikající znalosti korporátního a smluvního práva, je také odborníkem v oblasti práva nemovitostí, duševního vlastnictví, ochrany osobních údajů a transakčního poradenství. Na své konto si může připsat mimo jiné úspěch v mezinárodním rozhodčím řízení před ICC International Court of Arbitration ve Vídni nebo právní podporu klienta při akviziční transakci s hodnotou přesahující 100 mil. Kč. Vystudoval právo na brněnské Masarykově univerzitě a do společnosti KROUPAHELÁN přechází z advokátní kanceláře VFH Vašíček a partneři s.r.o.

Mgr. Tomáš Páleníček

Advokátní koncipient
 • 6 let praxe
 • Právo duševního vlastnictví, nemovitosti, smluvní právo, veřejné zakázky

Tomáš se zaměřuje na právní aspekty podnikání v éře informační společnosti – na ochranu osobních údajů, právo duševního vlastnictví (se zaměřením na ochranu jména a značky a ochranné známky) a na smluvní právo v kontextu informačních technologií. Věnuje se také veřejným zakázkám a správnímu právu. Vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, vedle toho pak také psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií. Studium práva ho zavedlo na nějakou dobu i na University of Groningen do Nizozemí. Své zkušenosti sbíral během praxe v notářské kanceláři, v advokacii a u Veřejného ochrance práv.


Napsali jsme o problematice nemovitostí na našem blogu:

16.01.18

Rok 2018 zkomplikuje (nejen) prodej garážového stání

Pozměňovacím návrhem jediného poslance se do občanského zákoníku od 1. 1. 2018 dostalo předkupní právo spoluvlastníků nemovitostí. Tato zdánlivá maličkost však v praxi způsobí nemalé obtíže, a to nejen vlastníkům…

číst dál >
10.04.17

Nejčastější chyby při koupi nemovitosti aneb na co si dát pozor – díl III.

V třetím díle seriálu o problémech při koupi nemovitostí se podíváme na prohlídku dokončené nemovitosti před uzavřením kupní smlouvy a na problematiku odstraňování zjištěných vad. Nakonec si řekneme, jak se připravit na…

číst dál >
03.04.17

Nejčastější chyby při koupi nemovitosti aneb na co si dát pozor – díl II.

Ve druhém díle seriálu o možných problémech při koupi nemovitostí se budeme věnovat tomu, jak ve smlouvě o smlouvě budoucí vhodně nastavit způsob placení kupní ceny. 

číst dál >